© 2019 CompensTour. Всі права захищені

 • Facebook Социальной Иконка
 • Instagram Social Иконка
logo compenstour

Туристичний оператор Join Up

даним матеріалом проаналізовано інформацію про діяльність туроператора та умови договору з туристом

ДАНІ З РЕЄСТРІВ:

 

Офіційна повна назва: Товариство з обмеженою відповідальністю «Джоін Ап!»

Адреса: Україна, 02121, м. Київ, вул. Харківське шосе, 201-203, літера 2 А

Ідентифікаційний код: 38729427

Статус: В процесі припинення не перебуває

Телефон: +380443039999; 

Імейлd.serouhov@joinup.ua; office@joinup.uatravel@joinup.ua

Website: https://joinup.ua/

Ліцензія на туроператорську діяльність: АЕ185926 видана за наказом Мінекономрозвитку від 04.12.2015 № 1597

Фінансове забезпечення: в ПАТ "Банк Альянс", сума гарантії еквівалент 20 000 євро, термін дії гарантії до 15.10.2019

Подання статистичного звіту: поданий за 2017 рік. *Дані подаються туроператорами за минулий рік не пізніше 30 березня.

Статистичні дані Мінекономрозвитку: «Джоін Ап!» в 2017 році зайняло 1е місце серед туроператорів за кількістю обслугованих туристів, відправивши на відпочинок 703 388 осіб в 2017 році. Кількість працівників: 263.

 

УМОВИ ДОГОВОРІВ З ТУРИСТАМИ:

 

Про право JoinUp змінювати умови туру:

 

Дуже часто напередодні відпустки або вже під час неї туроператор змінює умови туру. Аби зрозуміти чи не порушуються цим права туриста JoinUp, проаналізуємо відповідні пункти договору з цим туроператором:

На перший погляд JoinUp може без згоди туриста в будь-який момент змінити дату відправлення на відпочинок, готель та інші умови подорожі. Наприклад туристичного сезону 2018 року дуже часто літаки цього туроператора затримувалися на багато годин, змушуючи туристів проводити свій оплачений відпочинок не на пляжі, а на валізах в аеропорті. Коли туристи зверталися до туроператора зі скаргами, їм нагадували про процитовані вище пункти договору за якими JoinUp має право в односторонньому порядку (без згоди туриста) змінювати час та дату вильоту.

 

Не на користь туриста виписаний і наступний пункт договору:

Мова тут йде про те, що не заявляючи претензії і скориставшись туром на нових умовах турист тим самим ніби погоджується на них. Наприклад, після 10 годин очікування затриманого рейсу в аеропорту ви все-таки відлітаєте. JoinUp в даній ситуації може стверджувати, що ви не скаржилися на затримку і не відмовилися летіти – отже, вас все влаштувало і ви погодилися на зміни в часі вильоту. Порадою в даній ситуації є відправка скарги до JoinUp одразу в аеропорті аби зафіксувати ваше непогодження з новим розкладом рейсу. Метою цієї скарги є саме фіксація вашої незгоди із запропонованими змінами. Достатньо надіслати лист електронною поштою на адресу JoinUp де коротко у довільній формі виразити свої претензії. Потім, вже після повернення з відпочинку, це значно допоможе вам у спілкуванні з туроператором щодо отримання компенсації за зіпсований тур. До речі намагайтеся отримати довідку від перевізника, готелю, тощо про недоліки у вашому відпочинку.  Потім це допоможе довести факт існування недоліків у вашому відпочинку.

 

Тепер давайте з’ясуємо як все-таки туристу відстояти свої права і не бути жертвою неякісного відпочинку.

 

Не дивлячись на умови вище, на допомогу туристу приходить інший пункт цього самого договору:

По-перше, як бачимо, проста не обґрунтована зміна туроператором тривалості туру, місця відпочинку, тощо не дозволяється без погодження з туристом.

 

По-друге, така одноособово зміна параметрів подорожі туроператором можлива лише у разі необхідності гарантування безпеки туриста. Очевидно, що “необхідність гарантування безпеки” JoinUp повинен довести. Недостатньо просто заявити про існування небезпеки.

 

Турист може також апелювати іншим пунктом договору, згідно якого турист має право вимагати розірвання договору або внесення до нього змін коли істотні умови туру змінюються:

Цікаво, що договір JoinUp майже дослівно, окрім пунктів 5) та 6), цитує відповідне положення Закону «Про туризм». Ці два пункти договору відносять до істотних умов договору також відмову партнера JoinUp від придбаного в нього туру (напр. готель відмовляється селити туристів JoinUp) та відмову посольства видати візу туристу.

 

Щодо відмови партнера туроператора, то JoinUp все одно несе за це відповідальність перед туристом в силу положень Цивільного кодексу де сказано, що недодержання своїх обов’язків контрагентом (готелем) своїх обов’язків перед боржником (туроператором) не звільняє боржника (туроператора) від відповідальності перед кредитором (туристом).

 

Щодо відмови посольства видати візу туристу, то якщо отримання візи входить до пакету послуг JoinUp, тоді він може нести відповідальність, коли у візі відмовлено з його вини (напр. JoinUp не подав документи в посольство вчасно або подав не повний пакет документів, тощо).

 

Загалом, в законі і договорі йде мова про те, що якщо JoinUp пропонує вам нові строки туристичної подорожі (напр. мова йде про тривалу затримку вильоту) в результаті чого ви втрачаєте день проплаченого відпочинку, то ви маєте право вимагати внесення змін до договору (напр. зменшити ціну туру) або відмовитися від подорожі взагалі (розірвати договір).

Більше того, JoinUp зобов’язаний повідомити туриста про «зміну істотних умов договору» за три дні до початку туру (напр. за 3 дні до вильоту) аби надати можливість туристу подумати чи хоче він взагалі відмовитися від подорожі, або може його влаштує зменшення ціни туру. Саме так написано в Законі «Про туризм»:

Отже, якщо JoinUp повідомив вас запізно про зміну важливих характеристик туру, то ви можете відмовитися від подорожі і нічого йому не відшкодовувати.

 

Якщо про «зміну істотних умов договору» (напр. тривалу затримку вильоту) стало відомо вже згодом (напр. вже в аеропорті), тоді JoinUp повинен зменшити ціну туру і в деяких випадках ще й сплатити туристу додаткову компенсацію. Це передбачено наступними пунктами договору:

До речі ці пункти теж майже дослівно цитують відповідні положення Закону «Про туризм». Однак тут теж є деякі нюанси.

 

Перш за все, до уваги слід взяти використання в тексті таких уточнень як «значної частини» та «в разі потреби». Ні договір ні Закон не роз’яснюють, яка частина є «значною» і що за «потреба» має бути. Тим не менше, ці нюанси мають дуже велике значення і навколо них часто виникають суперечки. Розглянемо це на тому самому прикладі - турист завчасно прибув на реєстрацію на рейс, однак вже на місці дізнається, що виліт затримується на 10 годин. За договором і Законом JoinUp зобов’язаний:

 

 1. вжити альтернативних заходів у разі неможливості надання «значної частини» турпродукту. Чи можна вважати затримку літака на 10 годин «значною частиною»? Відповідь на це питання може дати лише суд у кожній конкретній справі.

 2. «в разі потреби» відшкодувати різницю між вартістю оплаченого проте пропущеного часу відпочинку. Чи є потреба у відшкодуванні вартості 10 годин відпочинку в даному прикладі? Тут теж лише суд зможе надати відповідь. Проте, на нашу думку “в разі потреби” слід розуміти, в тому числі, як “на вимогу туриста”.

 

Тобто «значна частина» та «в разі потреби» це оціночні поняття. Нажаль договір і Закон їх не уточнюють, залишаючи «поле для маневрів» як для JoinUp так і для туриста.

 

Отже, якщо JoinUp без вашої згоди змінює умови вашого відпочинку, у вас є право:

 1. відмовитися від альтернативних заходів туроператора;

 2. повернутися додому за рахунок туроператора;

 3. отримати відшкодування вартості ненаданих послуг;

 4. отримати компенсацію за зіпсований відпочинок.​

Про право JoinUp змінити ціну туру:

 

В туризмі ціна туру залежить від багатьох факторів і змінюється вона дуже часто. Вартість одного й того самого туру може змінюватися кілька разів на день. Тому переглядаючи різні варіанти і обираючи тур, варто пам’ятати, що вже через 5 хвилин його ціна може бути іншою. На етапі вибору туру це, звичайно, не зручно але не так неприємно, коли ціну відпочинку вам змінюють уже після його придбання і підписання договору. А таке теж трапляється часто і в деяких випадках цілком законно.

 

Права JoinUp змінювати ціну туру вже після підписання договору туристом передбачені в наступних його пунктах:

Аби захистити права туристів від необґрунтованих і несправедливих маніпуляцій з цінами Закон «Про туризм» теж передбачив умови за яких туроператор може змінювати ціну туру:

Як бачимо положення пунктів 4.13 і 4.14 договору JoinUp начебто дослівно відповідають вимогам законодавства. Однак, це не зовсім так:

 1. за Законом змінювати ціну туру не дозволяється після укладення договору, а за договором JoinUp – після підтвердження бронювання. В чому різниця? Може статися так, що договір ви вже підписали де погодили ціну в 10 000 грн., але JoinUp ще не підтвердив бронювання. Іншими словами туроператор зобов’язався продати вам обраний вами тур за 10 000 грн. ще не маючи підтвердження на це від готелю. Після цього JoinUp звертається до готелю з пропозицією купити для вас тур за 10 000 грн., але готель відповідає, що ціна цього номеру 11 000 грн. JoinUp купує номер за 11 000 грн. і повідомляє вам, що ви повинні доплатити ще 1000 грн. Вважаємо, що така практика не відповідає гарантіям, які закріплені для туриста в Законі. Пам’ятайте, що вартість туру в будь-якому разі не може збільшитися понад 5% та про це туроператор зобов’язаний повідомити не пізніше як за 20 днів до туру. Якщо ці 2 умови не виконуються, турист має право відмовитися від туру і отримати назад сплачені ним гроші.

 2. курс гривні до іноземної валюти використовується комерційний курс JoinUp. Хоча Закон і не конкретизує чий саме курс береться для розрахунків, вважаємо, що турист має право висувати зауваження до комерційного курсу JoinUp, оскільки турист не має змоги його перевіряти.

 

Про відшкодування туристом витрат JoinUp за відмову від подорожі:

 

Ми вже розібралися коли турист може відмовитися від поїздки і вимагати від туроператора повернути вже сплачені за тур кошти. Загалом – це можливо коли поїздка зривається з вини туроператора або його партнерів.

 

Але бувають ситуації коли і в самого туриста змінюються плани і відпочинок доводиться відкласти. Це може бути і хвороба, і негайні робочі справи, будь-що. Звичайно, що договір з JoinUp передбачив такі випадки. То ж давайте детально з’ясуємо чого туристу очікувати, як діяти і на що сподіватися.

Ці два пункти 4.17 та 7.1 майже однакові. Вони кажуть про те, що якщо турист скасовує свою поїздку до її початку, тоді він зобов’язаний відшкодувати JoinUp фактично понесені ним витрати. Вважаємо це чесною умовою, адже для того щоб відправити туриста на відпочинок туроператор проводить певну роботу яка має бути оплачена.

 

Але хочемо звернути тут увагу на 4 моменти:

 1. Пам’ятайте, що коли турист відмовляється від туру з вини оператора чи через істотні зміни умов туру, то він нічого не відшкодовує туроператору.

 2. Витрати JoinUp мають бути фактичними, тобто уже понесеними. Наприклад витрати на купівлю туристу квитка на літак чи автобус. Не є фактичними витратами обіцянка JoinUp купити квиток в майбутньому. Тобто, якщо JoinUp сплатив лише 30% вартості квитка, а решту пообіцяв сплатити згодом, то турист має відшкодувати саме ці 30%.
  Також слід пам’ятати, що не все що вже сплачено не можна повернути. Наприклад, JoinUp вже оплатив 100% вартості проживання туриста в готелі, а турист скасував свій відпочинок і готель повертає JoinUp всі 100% вартості проживання. В цьому випадку у JoinUp не буде ніяких фактичних витрат, адже всі вони можуть бути легко повернуті.

 3. Витрати мають бути документально підтверджені. Це означає, що простої вимоги чи довідки від JoinUp не достатньо, має бути достатній доказ таких витрат. Продовжимо розглядати приклад вище де JoinUp вже оплатив 100% вартості проживання туриста і вимагає від туриста компенсації цієї суми. Тут турист вправі вимагати не тільки документ, що підтверджує цю оплату (напр. копія банківської виписки) але і засвідчену копію договору з готелем (або витяг з нього) аби довести, що готель за договором не буде повертати ці кошти назад туроператору.

 4. За договором турист має повідомити JoinUp про свою відмову від поїздки у письмовій формі. Пам’ятайте, що згідно Закону «Про звернення громадян» письмовою формою є також повідомлення надіслане через електронну пошту. Оскільки договір не уточнює, що повідомлення про відмову від туру має бути надіслане лише звичайною поштою, то цілком достатньо буде направити повідомлення про ануляцію туру по імейлу.

 

Наступним пунктом договір накладає на туриста чималі штрафи за відмову від туру.

Як і раніше розберемо чи дійсно турист має сплачувати ці штрафи в будь-якому разі:

 

 1. Пам’ятайте, що коли турист відмовляється від туру з вини оператора чи через істотні зміни умов туру, то ніякі штрафи він не платить.

 2. Згідно Цивільного кодексу розмір штрафу може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення. Такими «іншими обставинами» вважаємо є, в тому числі, умова договору що розмір витрат може бути змінено – тобто турист підписуючи договір з JoinUp ніяк не може не знати розмір таких витрати ні спрогнозувати чи контролювати їх. А якби турист знав це, то, можливо, ніколи б не купував тут у JoinUp.

 3. Часто туристу відмовляють у візі через недоліки роботи самого туроператора. Тому в таких випадках стягувати штраф з туриста не може бути ніяких підстав. Якщо туристу було відмовлено у візі через помилки JoinUp, то згідно законодавства і сформованої судової практики турист не тільки не зобов’язаний сплачувати за це штраф, як передбаченого договором з JoinUp, а ще й може мати підстави в свою чергу стягнути штрафи і компенсації з самого JoinUp (детальніше про це читайте у відповідній статті нашого Блогу).

 

Штраф у 1000 Євро за неявку в посольство після відпустки

 

Дуже цікава умова прописана в пункті 7.2 договору з JoinUp:

Не досить зрозуміло для чого прописувати цю умову так загально і чому не можна одразу написати до представництва якої держави турист зобов’язаний з’явитися – адже і туроператор і турист знають в яку країну треба буде віза.

 

В тій редакції що зараз багато туристів просто не звернуть увагу на цей пункт, а ті що звернуть – не знають чи є така умова у видачі візи чи ні. В результаті кожного такого туриста JoinUp може спокійно штрафувати на 1000 Євро. Тому радимо обов’язково наполягати, щоб в вашому договорі конкретно прописали чи зобов’язані ви з’являтися до посольства відповідної держави після відпочинку чи ні.

 

Відповідальність JoinUp за затримки рейсів, незадовільний готель, невидачу візи та інше

 

Вище ми вже проаналізували кілька пунктів договору, які передбачають для туриста систему різних штрафів, інколи не зрозумілих, на нашу думку, не об’єктивних та занад-то високих. Ми також роз’яснили як можна зменшити розмір цих штрафів або взагалі оспорити їх.

 

Читаючи пункти договору про відповідальність JoinUp бачимо протилежну ситуацію – туроператор майже ні за що не відповідає. Але ми добре ознайомлені з правами туристів і тому ми знаємо, що не написане в цьому договорі відповідає закону.

 

Купуючи тур у JoinUp пам’ятайте, що в його договорі написано, що туроператор не несе відповідальності ані за затримку рейсу, ані за не поселення в готель, ані за невідповідність умов туру тим на які ви розраховували… і так далі і тому подібне. Процитуємо відповідні пункти договору з JoinUp:

Простіше кажучи, в наведених вище пунктах говориться, що JoinUp не несе відповідальності перед туристом за те що:

 • рейс туриста затримується і турист сидить годинами на вокзалі чи в аеропорті;

 • рейс туриста взагалі скасовується;

 • туриста не посилили в готель або поселили в гірший, або заселили із запізненням;

 • якість харчування, чистота номерів незадовільна;

 • посольство відмовило туристу у візі через помилки в підготовлених туроператором документах;

 • тощо.

 

Тобто за весь той відпочинок на який турист розраховував та заплатив гроші JoinUp відповідальність з себе знімає. Усі претензії, начебто, треба виставляти іншим особам: перевізнику, готелю, тощо.

 

В таких ситуаціях туристам не слід опускати руки, адже закон має вищу юридичну силу ніж договір. Тому давайте розберемося як закон захищає туриста в таких випадках і де туристу шукати правди, якщо, все-таки, такі неприємні ситуації з ним трапилися.

 

В першу чергу давайте з’ясуємо, що саме турист купує у туроператора.

 

Законом “Про туризм” визначено:

Там же дано визначення і що розуміється під «туристичним продуктом»:

Окрім цього, в законі чітко визначений перелік умов договору, які мають бути в ньому прописані, зокрема:

1) строк перебування у місці надання туристичних послуг із зазначенням дат початку та закінчення туристичного обслуговування;

2) характеристика транспортних засобів, що здійснюють перевезення, зокрема їх вид і категорія, а також дата, час і місце відправлення та повернення (якщо перевезення входить до складу туристичного продукту);

3) готелі та інші аналогічні засоби розміщення, їх місце розташування, категорія, а також строк і порядок оплати готельного обслуговування;

4) види і способи забезпечення харчування;

5) правила в'їзду до країни тимчасового перебування та перебування там.

 

Тобто, продаючи путівку, саме туроператор продає одночасно послуги перевезення і поселення в готель, та інші послуги.

 

Якщо перевезення, поселення, підготовка документів для отримання візи, які продав туроператор, були незадовільними, то хто за це відповідає? На це питання нам відповідає Цивільний кодекс. Відповідно до Цивільного кодексу, збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором.

 

Слід зазначити, що відповідальності не має коли не має вини. При цьому Цивільний кодекс наголошує, що особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за його порушення, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. При цьому, не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов'язків контрагентом боржника.

 

Тобто, не можемо погодитися і з тим, що JoinUp не несе відповідальності за затримки та відміни рейсів. Якщо JoinUp продав вам тур, наприклад, до Турції і найняв для вашого туди перевезення авіакомпанію «Лелека» у якої зламався літак і через це ви пропустили один день вже оплаченого відпочинку, то в даному випадку саме JoinUp несе перед вами відповідальність і повинен вам відшкодувати вартість пропущеного відпочинку.

 

По-друге, твердження про те, що Туроператор “діє, як агент від компаній перевізників та надавачів готельних послуг” викликає дуже великий сумнів. При цьому, цей нюанс має дуже велике значення для з’ясування хто за що відповідає перед туристом.

 

Відповідно до Господарського кодексу:

Оскільки купуючи тур разом з перевезенням турист укладає договір лише з JoinUp, який в цьому договорі виступає від власного імені, а не від імені перевізника чи готелю, то твердження пункту 6.8 договору про те, що туроператор “діє, як агент від компаній перевізників та надавачів готельних послуг” є некоректним, на нашу думку.

 

Про відмову JoinUp компенсувати туристу моральну шкоду і чому це не законно

 

Вкотре JoinUp намагається зняти з себе будь-яку відповідальність і передбачив в своєму договорі пункт за яким він відмовляється відшкодовувати туристу завдану моральну шкоду:

Але вкотре цей пункт є незаконним. Для таких умов в законодавстві є навіть спеціальний термін – «нікчемні». Далі пояснимо чому турист завжди має право на компенсацію моральної шкоди нехай там що туроператор написав в договорі.

 

Самозвільнення від обов’язку відшкодувати моральну шкоду не відповідає цілій низці положень різних законів України, зокрема:

 1. туристи і екскурсанти мають право на відшкодування матеріальних і моральних збитків у разі невиконання або неналежного виконання умов договору (абз. 9 ч. 1 ст. 25 ЗУ “Про туризм”);

 2. заподіяна туристу моральна (немайнова) шкода, якою порушені його законні права, відшкодовується суб'єктом туристичної діяльності в порядку, встановленому законом (ч. 2 ст. 33 ЗУ “Про туризм”);

 3. споживачі мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону (п. 5 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про захист прав споживачів»);

 4. особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав (ч. 1 ст. 25 Цивільного кодексу України);

 5. у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: відшкодування збитків та моральної шкоди (п. 4) ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України);

 6. правочин, яким скасовується чи обмежується відповідальність за умисне порушення зобов'язання, є нікчемним (ч. 3 ст. 614 Цивільного кодексу України);

 7. умови договору, що обмежують права покупця-фізичної особи порівняно з правами, встановленими цим Кодексом та законодавством про захист прав споживачів, є нікчемними (ч. 4 ст. 698 Цивільного кодексу України);

 8. правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати не заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемним (ч. 1 ст. 27 Цивільного кодексу України).

 

Як бачимо, щонайменше 8 положень законодавства чітко говорять про те, що договір або його окремий пункт не можуть позбавляти туриста права на відшкодування моральної шкоди. Інакше такий договір або відповідний пункт буде недійсним (“нікчемним”).

Вважаємо, що даний пункт 7.17 договору не має юридичної сили і не відповідає законодавству.

 

Про перепони туристу в захисті свої прав

 

Ви вже в дорозі до відпочинку, якого чекали рік, або вже відпочиваєте, мандруєте. Під час туру трапляється якась неприємність і ви вирішили направити скаргу туроператору. Звичайно подорожуючи це зробити складно, особливо за кордоном. Що робить кожна людина? Правильно – займається цим питанням уже після повернення з відпустки. Але знайте, що JoinUP відвів вам на це лише 14 днів:

Без паніки! Зараз ми пояснимо чому на «все про все» у вас є не 14 днів а цілих 3 роки!

 

Все дуже просто і передбачено законом – отже має вищу силу ніж будь-який договір. Цивільний кодекс передбачає позовну давність тривалістю у три роки. Там же написано, що позовна давність, встановлена законом, не може бути скорочена за домовленістю сторін. Це означає, що протягом 3 років з дня настання проблеми, турист має право звернутися до суду і суд обов’язково вирішить цей спір.

 

Тому, навіть якщо турист пропустив зазначений в договорі з JoinUp строк на звернення зі скаргою (14 днів), ми все одно рекомендуємо звернутися з початку зі скаргою у JoinUp. Звичайно, така скарга має бути професійно підготовлена, інакше в її розгляді одразу відмовлять просто формально посилаючись на пропущення строку на звернення. Однак, якщо буде видно, що скарга була складена професійним юристом, то у юристів туроператора буде менше спокуси відмовити в її розгляді, адже доводити справу до суду ніхто не хоче. 

 

В будь-якому випадку, турист може звернутися до суду з позовом проти JoinUp протягом 3х років з дня настання обставини, що спонукали туриста подати скаргу.

 

Також звертаємо увагу, що подати скаргу, на справді, не так складно як написано в договорі JoinUp. В договорі туриста зобов’язують направляти претензію звичайною поштою в 2х примірниках. Це знову ж таки порушує права туриста і дана вимога не відповідає закону. Насправді ви можете направити скаргу електронною поштою.

 

Згідно Закону «Про звернення громадян» звернення у електронному форматі є формою письмового звернення громадян і підлягає обов’язковому розгляду належним чином. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). Тому не варто завдавати собі клопоту – скаргу в JoinUp турист має право відправити по імейлу в будь-який час в будь-якому місці.

ЗАГАЛЬНИЙ ВИСНОВОК:

 

«Джоін Ап!» (JoinUp) є одним з найбільших туристичних операторів на ринку України і лідером певних сегментів відпочинку.

 

Туристичного сезону 2018 року цей туроператора був сумнівно відомим за численні та тривалі затримки своїх туристів в аеропортах.

 

В своїх договорах JoinUp прагне перекласти більшість відповідальності на своїх партнерів-контрагентів (авіалінії, готелі, тощо), відмовляється компенсувати туристам моральну шкоду, а з самих туристів передбачив можливість стягувати низку штрафів. При цьому процедура подачі скарги туристом туроператору занадто ускладнена. 

 

Проте більшість невигідних туристу положень договору з JoinUp можна обійти посилаючись на норми закону та існуючі рішення судів. 

 

*УВАГА! Даний документ складений на основі інформації з публічних джерел та інформації наданої третіми особами, яка була наявна на час його підготовки і є викладенням особистої думки автора. Цей матеріал не є юридичною консультацією чи викладенням беззаперечних фактів. На момент публікації цього матеріалу або після його публікації інформація, що використовувалися під час підготовки цього матеріалу, вже могла змінитися. За отриманням актуальної інформації, більш глибокого аналізу договору та діяльності туроператора, або юридичної консультації стосовно конкретного випадку слід звертатися окремо за юридичною допомогою.